Dřevo je nejekologičtější materiál

15.11.12

Při projednávání ekologických stavebních materiálů, dřevo zůstává nejlepší volbou, kterou můžeme nalézt ve stavebninách v Praze. To je obnovitelná, udržitelné a trvá mnohem méně uhlíku než výroba ostatních materiálů.

Když jsou stromy kácet pro jejich dřevo nové jsou zasazeny, pěstované pro své dřevo a proces pokračuje. Při manipulaci zodpovědně bez záměrného holosečí, lesy jsou obnovitelné a dopady na životní prostředí jsou minimalizovány. Zprávy ukazují, lesy v Severní Americe vzkvétají díky manažerských postupů a dlouhodobé plánování.

Dřevo má bezpočet využití, od nábytku až papíru a cabinetry do rámce. Jsme závislí na dřevo pro tisíce produktů. To může být použit v interiéru i exteriéru projektů, malované, mořený, montovat a tvaru. Dřevo může být znovu a použitý dělat něco jiného, bez vyčerpávání zdrojů, nebo dokonce být vráceny na zem, aby biologicky rozložitelný. Ve srovnání s jinými stavebními materiály, mohou větší podíl dřevěných materiálů být použit, které vytváří méně odpadu. Dřevěné zbytky mohou být použity k výrobě jiných výrobků ze dřeva, jako zdroj tepla nebo vyrobené do hoblin pro zvířata.

Dřevo je nejekologičtější materiál

Jedním z cílů zelené budovy je snížit množství emisí oxidu uhličitého a v ideálním případě, produkují uhlíkově neutrální budovu. Podle US Green Building Council, budovy spotřebují 72 procent elektřiny a 39 procent energie ve Spojených státech, což představuje 38 procent emisí oxidu uhličitého. Stromy pohlcují oxid uhličitý v atmosféře a vratné kyslíku do ovzduší. Dřevo také ukládá uhlík, dokud je spálená nebo rozloží, což je uhlík negativní materiál.

Podle údajů zveřejněných truhlářskou Institute (AMI), množství uhlíku potřebné k výrobě jedné tuny rámování dřevo nebo polotvrdých sololit (MDF) je výrazně méně, nebo tisíce liber méně, než jakýkoli jiný materiál, včetně oceli, betonu nebo hliníku. Plastová bere nejvíce uhlíku, což představuje více než 5000 liber za tunu. Když množství uhlíku uloženého ve dřevě je zohledněn v, dřeva a MDF mají negativní uhlíkových emisí, vytváří základ pro uhlíku neutrální budovy.

Kromě svých zelených dávky, dřevo je trvanlivé, dlouhotrvající a esteticky. Je k dispozici v obilí mnoha různých druhů, velikostí a barev. Další materiály, jako je kámen, železo a uhlí, jsou omezené v nabídce a nelze je doplňovat nebo recyklovány jako dřevo.

Jako dřevozpracující firmy závislé na dřevo, zelená Cabinetworks zaměřena na nejzelenějších, nejvíce udržitelných výrobků k dispozici. Green Cabinetworks je Forest Stewardship Council (FSC) Chain of Custody certifikované a podporuje organizace politiku odpovědného lesnictví. S dlouhodobými postupů řízení v místě, bude dřevo k dispozici pro další generace a zůstávají nejzelenější, nejlepší stavební materiál na planetě. Pro více informací o zelené budovy, navštivte Green Cabinetworks stránky.